Udalosti a podujatia

Festival HoryZonty začína už zajtra

Festival HoryZontyDeviaty ročník festivalu HoryZonty bude v znamení vody, prídu rybári, polárnik aj moreplavec. Festival začína 13. novembra a potrvá do 15. novembra. Konať sa bude v priestoroch Posádkového klubu, v sobotu sa rozšíri aj do ulíc Trenčína.

 

Horyzonty - Uzávierka fotosúťaže je už 20. októbra

HoryzontyTri novembrové dni budú v Trenčíne opäť patriť dobrodružstvu, adrenalínu, prírode a športu. V dňoch 13. až 15. novembra sa bude tradične v priestoroch Posádkového klubu konať deviaty ročník festivalu Horyzonty.

 

Horyzonty 2014

Horyzonty 2014Tri novembrové dni budú v Trenčíne opäť patriť dobrodružstvu, adrenalínu, prírode a športu. V dňoch 13. až 15. novembra sa bude tradične v priestoroch Posádkového klubu konať deviaty ročník festivalu Horyzonty.

 

Počasie preverilo účastníkov Tatranského fotomaratónu 2013

Tatranský fotomaratón 2013Tatranský fotomaratón 2013 so sebou priniesol nielen novú kategóriu HORY, ale aj preveril fotografické zručnosti súťažiacich účastníkov podujatia. Tretí ročník bol v znamení premenlivého počasia.

 

Tatranský fotomaratón 2013

Tatranský fotomaratón 2013Horský internetový klub, o.z. a mesto Vysoké Tatry usporadúvajú dňa 21. a 22. septembra 2013 v poradí už tretí ročník Tatranského fotomaratónu. Novinkou tohtoročného podujatia bude rozdelenie súťažnej časti do dvoch kategórií.

 

Sihoť – bratislavský ostrov vody

SihoťRiečny ostrov Sihoť, z jednej strany ohraničený hlavným tokom Dunaja a zo severnej – bratislavskej strany Karloveským ramenom, je ostrovom s prísnym zákazom vstupu. Aspoň kúsok z neho však mali možnosť vidieť návštevníci počas dňa otvorených dverí, ktorý sa konal 24. apríla 2010 v rámci akcie Bratislava pre všetkých.

 

Vynášanie Moreny

MorenaVynášanie Moreny patrí na Slovensku k dôležitým tradíciám, spájaným s oslavami konca zimy a príchodu jari. V Devínskej Novej Vsi sa 23. marca v duchu starých tradícií konalo vynášanie Moreny do obecného potoka. Na tejto akcii, určenej najmä deťom nechýbala folklórna hudba a vyrábanie miniatúrnych Moren a vrtuliek.

 

Dohviezdny večer Pavla Dobšinského

Dohviezdny večer Pavla DobšinskéhoVianoce sú v našich končinách bezpochyby najväčším sviatkom roka, a hoci sú bežne považované za kresťanský sviatok, majú pohanský pôvod. V obyčajoch nájdeme prirodzený strach z vrcholiacej zimy, z dlhej noci, obavu pred tragikou hladu. Pavol Dobšinský v 19. storočí zozbieral mnoho tradičných slovenských zvykov, ktoré sa viažu k Dohviezdnemu, teda Štedrému večeru.

 

Hrnčiarsky jarmok v Modre

Slávnosť hliny a hrnčiarsky jarmok v ModreStaré tradície by mali pokračovať – povedali si Modrania a usporiadali hrnčiarsky jarmok, aký sa v minulosti každý rok konal v tomto keramikou a vínom preslávenom mestečku. Tento rok sa táto tradícia obnovila v rámci podujatia Slávnosť hliny „Keramická Modra", ktoré bolo venované spomienke na významného keramikára Heřmana Landsfelda. Ako to na tejto akcii vyzeralo vám priblížia nasledujúce fotografie.