Nápoje

Matcha Latte

Matcha LatteJaponský čaj Matcha v sebe ukrýva veľký potenciál a dá sa pripraviť rôznymi, aj menej tradičnými spôsobmi. Dnes vám ponúkame recept na prípravu Matcha Latte. Odporúčame ho vyskúšať čajomilom, ale aj všetkým chuťovým experimentátorom. Jeho príprava je jednoduchá, nenáročná na čas a výsledok je veľmi zaujímavý.

 

Bazový sirup

Bazový sirupBaza čierna je jedným z najrozšírenejších kríkov strednej Európy, často sa dá vidieť aj v Turecku, na Kaukaze, na Sibíri a dokonca aj v severnej Afrike. Bazové kvety obsahujú vitamíny C a B, pôsobia ako antioxidant. Pripravuje sa z nich čaj, sekt alebo veľmi obľúbený sirup, ktorý pri dobrej príprave a skladovaní vydrží až do ďalšej jari. Začína kvitnúť koncom mája a posledné kvety môžete vidieť na kríkoch koncom júla.

 

Varené víno

Varené vínoKoncom novembra bývajú večery dlhé a sychravé. Tento čas dokáže spríjemniť pohár, alebo rovno veľká šálka vareného vína. Po jesennej prechádzke padne tento nápoj vhod aj tým, ktorí inak tejto neresti neholdujú. Tým, ktorí jej holdujú padne vhod o to viac ...