USA

Offroad z Kanady do Mexika

Offroad z Kanady do MexikaTakmer šesť rokov som na cestách okolo sveta len s mojou motorkou, stanom a fotoaparátom. Medzičasom mám pauzu v kanadskom Vancouveri a vychutnávam si výdobytky civilizácie – horúcu sprchu, pohodlnú posteľ a hlavne taliansky kávovar. V skorých ranných hodinách zazvoní telefón v byte môjho starého priateľa Paula ...

 

Robie House – nenápadná dominanta Chicaga

Robie HouseKaždý, kto sa aspoň trochu zaujíma o svetovú architektúru, určite pozná meno Frank Lloyd Wright. Jedným z miest, ktoré pri návšteve Chicaga stoja za návštevu je Robie House, navrhnutý týmto americkým velikánom architektúry. Dom si dal postaviť americký inžinier Frederick C. Robie v rokoch 1908 – 1910. Po architektonickej stránke je prelomový a bol zaradený medzi 10 najdôležitejších domov USA.

 

Osaka Garden – japonská záhrada pre Chicago

Osaka GardenJedným z najidylickejších miest dnešného Chicaga je Osaka Garden – japonská záhrada s takmer 120 ročnou históriou, ležiaca na ostrove Wooded Island v historickom Jackson Parku. Dnes môže návštevník v tejto krásnej záhrade obdivovať pokojný svet kľukatých cestičiek, jazierok, oblúkových mostov, zurčiacej vody a bujnej zelene.

 

Národné parky amerického juhozápadu

Monument ValleyFarebné putovanie obrazom po najkrajších národných parkoch juhozápadnej Ameriky ako Yosemitský národný park, Death Valley, pozrieme sa na červené vysoké kamenné steny národného parku Zion, obrovské kamenné oblúky národného parku Arches, nevynecháme Monument Valley a pokocháme sa pohľadom do hlbokých roklín národného parku Grand Canyon vyhĺbeným riekou Colorado.

 

Chicago

Chicago, USA, Loop, Willis Tower, Sears TowerChicago s takmer 3 miliónmi obyvateľov je po New Yorku a Los Angeles tretím najľudnatejším mestom USA. Leží v štáte Illionis na brehu Michiganského jazera. Mesto je posiate parkmi a zeleňou vďaka čomu sa nazýva aj City in a Garden. V 20-tych rokoch minulého storočia preslávili Chicago gangsterské gangy i najslávnejší z gangstrov – Al Capone.

 

MoMA – Múzeum moderného umenia v New Yorku

MoMAMuseum of Modern Art (MoMA) v New Yorku patrí medzi najvplyvnejšie múzeá sveta. Niektorí ho dokonca považujú za najlepšiu zbierku moderných západných umeleckých diel na svete. Sú tu tie najlepšie kúsky z oblasti architektúry, priemyselného dizajnu, filmu, sieťotlače ale aj kresby, maľby, sochy, grafiky, fotografie, knihy a tiež dnes už neodmysliteľné elektronické médiá.

 

S dieťaťom do Ameriky

Tak a máme víza! Teraz už určite ideme! Koniec rozjímania a váhania, je rozhodnuté! Veď zvládli iní, zvládneme aj my. Hádam nás od cestovania za veľkú mláku neodradí fakt, že s nami pocestuje aj naša ani nie trojročná dcéra. Dobre sa pripravíme, to musíme zvládnuť!

 Súvisiace články