Južná Amerika

Tango Argentino

Tango ArgentinoArgentínske tango je veľmi špecifický tanec. Podľa vyjadrení tých, ktorí tancu rozumejú, je úplne odlišný od všetkých ostatných tancov. Vrátane toho prísne pôsobiaceho tanga z Veľkej Británie. Na uliciach Buenos Aires tango zotrváva dodnes ako neoddeliteľná súčasť argentínskej histórie.

 

Ďakujeme, Argentína

Ďakujeme, Argentína Argentína sa často označuje za krajinu prisťahovalcov. Nie je to náhoda, veď až 90% obyvateľstva nie je pôvodného. Väčšina imigrantov má korene v Európe, najmä v Španielsku, ktoré Argentínu kolonizovalo. No žije tu aj mnoho ľudí zo susedných krajín. Počas našej návštevy Buenos Aires tancom, hudbou a pestrými farbami ďakovali na námestí pred prezidentským palácom niekdajší Bolívijčania, Uruguajci či Paraguajci za to, že Argentína prijala ich kultúru, že im umožnila urobiť si z jej zeme druhý domov.

 

Vodopády Iguazu (Argentína/Brazília)

Vodopády IguazuVodopády Iguazu sú najväčším systémom vodopádov na zemi. Nachádzajú sa na rieke Iguazu na hraniciach medzi Argentínou a Brazíliou. Ich šírka dosahuje takmer 3 kilometre a padajú do hĺbky asi 70 metrov. Ich prietok a dokonca aj počet vodopádov závisí od toho, či je obdobie dažďov alebo sucha. V čase, keď sme Iguazu navšívili my, množstvo vody pravdepodobne dosahovalo svoj vrchol. Hnedá masa sa valila sotva meter pod lávkami vystavanými nad riekou a rastliny, kry a stromy zvyčajne ležiace na malých ostrovčekoch, sa snažili udržať tlak prúdiacej vody.

 Súvisiace články