Egypt

Medinet Habu

Medinet HabuZádušný chrám Ramessa III., bežne nazývaný Medinet Habu leží na západnom brehu Luxoru a je najzachovalejším zádušným chrámom v Thébach. Aj tento, podobne ako viaceré ďalšie Luxorské chrámy bol zasvätený bohovi Amonovi, ktorý v tom čase – takpovediac – slávil v Thébach najväčšie úspechy.

 

Hurghada – letovisko v púšti

HurghadaDovolenka v Egypte je dnes ešte lepším nápadom ako kedykoľvek predtým. Cestovky sa predháňajú v zľavách a ak si nepotrebujete cestu plánovať mesiace vopred, dovolenku v Severnej Afrike môžete mať skutočne za babku. Skúsiť môžete napríklad najväčšie letovisko Egypta – Hurghadu.

 

História Amonovho chrámu v Karnaku

Karnak ma bohatú a komplikovanú históriu. Jej chronológia, historické súvislosti a nepochybne aj pochopenie architektonických zásad jeho výstavby nám môže pomôcť lepšie pochopiť chrámový komplex a tým nám priniesť silnejší zážitok z tohto miesta.

 

Karnak – prechádzka dejinami Egypta

Hovorí sa, že je lepšie raz vidieť ako stokrát čítať. No niekedy je lepšie čítať skôr, ako sa rozhodnete vidieť. O Egypte a špeciálne Karnaku to platí dvojnásobne – tento po tisícročia stavaný chrám, na ktorom sa podieľalo viac ako 60 panovníkov, je nemožné pochopiť z letmého výkladu sprievodcu priamo na mieste.

 Súvisiace články