Festival Svátek čaje 2011

Festival Svátek čaje 2011Festival „Svátek čaje” organizovaný občianskym združením Čajový institut nie je len tak hocaká udalosť. Okrem toho, že je jednou z mála akcií na území Českej republiky a Poľska, na ktorej sa nepodáva alkohol v akejkoľvek podobe, ponúka aj rôznorodý program a možnosť spoznania kultúr mnohých štátov a národov. Významnou súčasťou festivalu je čajová konferencia určená predovšetkým ľuďom z čajovníckej brandže.

Tretí ročník tohoto multikultúrneho festivalu sa uskutoční v dňoch 10. – 11. 6. 2011 v zámockom areále v Cieszynie pri poľsko-českej hranici. Svoju účasť na tomto ročníku už potvrdili významný český hudobník a muzikológ Vlastislav Matoušek hrajúci na japonskú flautu shakuhachi, poľské kapely Karpaty Magiczne alebo Radio Samsara.

Návštevníci sa tiež budú môcť zúčastniť cestovateľských prednášok, rôznorodých workshopov, alebo si pozrieť ukážku tradičnej japonskej frašky v podaní českého Malého divadla Kjógenu.

Počas festivalu bude možné ochutnať veľa druhov čaju. Priamo na území zámockého areálu čajovníci ponúknu čajové potreby a iné drobnosti.

Podrobnosti programu sa budú priebežne objavovať na webových stránkach festivalu www.svatekcaje.cz, ako aj na www.nomad.sk.