Svátek čaje – koncerty, filmy, prednášky a workshopy

Svátek čajeV Českom Těšíne a polskom Cieszyne sa v dňoch 16. – 17. 7. 2010 opäť stretnú milovníci čaju a cestovania. V parku obklopujúcom těšínsky zámok prebehne druhý ročník multižánrového festivalu Svátek čaje. Počas  celých dvoch dni bude prebiehať program pre širokú verejnosť a zároveň odborná konferencia pre všetkých vážnych záujemcov o čajovnícku brandžu a čajovú kultúru.

 

Iva BittováK hlavným udalostiam hudobnej časti bude iste patriť spoločný koncert dvoch legiend českej alternatívnej hudby – Ivy Bittovej a Vladimíra Václavka, vystúpenie duetu Tara Fuki alebo známej poľskej formácie Karpaty Magiczne, ktorá vo svojej tvorbe spája etnickú a experimentálnu hudbu. V Těšíne opäť zaznie japonská flauta shakuhachi v podaní Vlastislava Matouška, prebehne koncert gongov a indických nástrojov. Klasickú japonskú grotesku predvedie divadlo Kyogen.

Diváci môžu pohodlne precestovať svet vďaka sérii prednášok, premietania a cestopisov – tento rok si festival posvieti na Srí Lanku, Irán, Vietnam, Južnú Ameriku či Kambodžu. Workshopy ponúknu napríklad kurz varenia alebo pletenia z prútia. Program bude prebiehať v poľštine i češtine za účasti tlmočníkov.

Vstupenky možno zakúpiť v predpredaji (150 Kč na dva dni, 80 Kč iba na sobotu) alebo na mieste (200 Kč na dva dni, 100 Kč iba na sobotu).

Tento projekt je realizovaný za finančnej podpory Európskej únie.

Viac informácií na www.svatekcaje.cz.