Udalosti a podujatia

Čo ponúkne festival Svátek čaje 2012

Guatemala - foto Anna MoszkoVychutnať koncerty, workshopy, prednášky cestovateľov a tisíc misiek čaju si môžete počas štvrtého ročníka multikultúrneho festivalu Svátek čaje, ktorý sa bude konať v dňoch 8. – 9. júna 2012 na Zámockom vrchu v Cieszyně.

 

Svátek čaje 2012

Svátek čajeMultižánrový festival Svátek čaje privíta návštevníkov v dňoch 8. – 9. 6. už štvrtý raz. Milovníci čaju, cestovania a dobrej festivalovej pohody sa opäť stretnú v Českom Těšíně a Těšíně.

 

Cesta za čajovou miskou

Cesta za čajovou miskouPozývame vás na výstavu čajových misiek od keramikov Martina Hanuše a Jiřího Duchka „Cesta za čajovou miskou“. Výstava, na ktorej budú okrem čajových misiek prezentované aj kresby historika umenia a esejistu Josefa Kroutvora sa bude konať v bonsajovej záhrade Sošintei, slávnostné otvorenie prebehne 18. mája 2011 o 17-tej hodine.

 

Festival Svátek čaje 2011

Festival Svátek čaje 2011Festival „Svátek čaje” organizovaný občianskym združením Čajový institut nie je len tak hocaká udalosť. Okrem toho, že je jednou z mála akcií na území Českej republiky a Poľska, na ktorej sa nepodáva alkohol v akejkoľvek podobe, ponúka aj rôznorodý program a možnosť spoznania kultúr mnohých štátov a národov. Významnou súčasťou festivalu je čajová konferencia určená predovšetkým ľuďom z čajovníckej brandže.

 

V znamení čajového lístka

V znamení čajového lístku130 druhov čaju, chute, vône a zážitky z najodľahlejších zákutí planéty – to všetko mohli okúsiť návštevníci festivalu Svátek čaje, ktorého druhý ročník sa konal minulý víkend na těšínskom zámockom návrší.

 

Svátek čaje – koncerty, filmy, prednášky a workshopy

Svátek čajeV Českom Těšíne a polskom Cieszyne sa v dňoch 16. – 17. 7. 2010 opäť stretnú milovníci čaju a cestovania. V parku obklopujúcom těšínsky zámok prebehne druhý ročník multižánrového festivalu Svátek čaje. Počas  celých dvoch dni bude prebiehať program pre širokú verejnosť a zároveň odborná konferencia pre všetkých vážnych záujemcov o čajovnícku brandžu a čajovú kultúru.

 

Festival Svátek čaje 2010

Festival Svátek čajeDruhý ročník multikultúrneho festivalu Svátek čaje sa uskutoční v dňoch 16. – 17. 7. 2010 v zámockom areále v Cieszynie/Českom Těšíne pri poľsko-českej hranici. Tento areál bol zvolený pre svoju nezameniteľnú atmosféru, ktorú vytvárajú historicky významné objekty obklopené prostredím zámockého parku.

 

CHAWAN – výstava čajovej keramiky

CHAWANVšetkým milovníkom čaju a čajovej kultúry odporúčame návštevu viedenského múzea MAK, kde práve prebieha výstava chawanov a čajových misiek z Japonska, Kórey, Číny a Vietnamu. Návštevníkom sa tu ponúka prierez tvorbou slávnych majstrov čajovej keramiky z obdobia od 8. storočia až po súčasnosť.