Príbehy čaju - India

Slávne záhrady Darjeelingu: Jungpana

JungpanaMeno záhrady Jungpana sa viaže k legende z čias, keď bola oblasť Darjeelingu pokrytá nepreniknuteľnými lesmi. Bolo to ešte pred tým, ako sa tu začal pestovať čaj. Hovorí sa, že sa tu jedného dňa vydal anglický gentleman na lov so svojím sprievodcom menom Jung Bahadur ...

 

Darjeeling – legenda vysokohorských čajov

darjeeling tea gardenHistória tohoto vyhláseného čaju s nezameniteľnou chuťou sa začala písať v roku 1841, keď si v záhradke pri svojom dome v Darjeelingu zasadil pár čajových kríkov miestny vojenský lekár, doktor Arthur Campbell. Niekoľko rokov po jeho botanickom experimente boli v Darjeelingu vysadené prvé čajové záhrady.

 

Slávne záhrady Darjeelingu: Margaret`s Hope

Margaret`s HopeMargaret’s Hope je jedna z najslávnejších čajových záhrad v Darjelingu. Leží na severnej strane malebného údolia Kurseong a bola založená v prvých rokoch 20. storočia. Pôvodne bola známa pod menom Bara Ringtong. Nezvyčajný názov „Margaretina nádej" dal záhrade v roku 1927 jej majiteľ, pán Cruikshank, a viaže sa k nemu smutný príbeh.

 

Slávne záhrady Darjeelingu: Castleton

O tejto čajovej záhrade obkolesenej zasneženými vrcholmi Himalájí a zelenými svahmi darjeelingských kopcov sa hovorí, že produkuje „créme de la créme" všetkých darjeelingských čajov. Bola pomenovaná podľa budovy pripomínajúcej zámok, ktorá doteraz stojí v Kurseongu - Castleton.