Čajové recepty

Nepečené matcha guľky

Nepečené matcha guľkyRecept na sladké guľky s matchou. Tento zaujímavý dezert obsahuje vďaka zelenému čaju veľa antioxidantov, vitamínov A, B, C, E, P a aminokyseliny, zároveň ale aj slušné množstvo kofeínu.

 

Zmrzlina z čaju matcha

Zmrzlina z čaju matchaMáločo osvieži v horúcom dni lepšie ako dobrá zmrzlina. V zmrzline vyrobenej z práškového čaju matcha sa navyše spájajú nezvyčajná, exotická chuť, zdraviu prospešné látky a povzbudzujúce účinky zeleného čaju.

 

Masala čaj

Tento spôsob prípravy čaju sa asi najviac preslávil v Indii, ale často sa používa aj v Nepále. Zmes korenia na Masala čaj býva na rôznych miestach vždy trochu iná, líši sa aj postup prípravy. Čaj sa väčšinou varí v obrovských hrncoch a predáva sa skoro všade, nikdy nechýba na vlakových nástupištiach.

 

Matcha Latte

Matcha LatteJaponský čaj Matcha v sebe ukrýva veľký potenciál a dá sa pripraviť rôznymi, aj menej tradičnými spôsobmi. Dnes vám ponúkame recept na prípravu Matcha Latte. Odporúčame ho vyskúšať čajomilom, ale aj všetkým chuťovým experimentátorom. Jeho príprava je jednoduchá, nenáročná na čas a výsledok je veľmi zaujímavý.

 

Čajové recepty na horúce leto

Čajové recepty na horúce letoV správnej čajovej chyži by sa mal človek cítiť dobre po celý rok. V chladných mesiacoch by v nej malo byť teplo a útulne, podávaný čaj by mal človeka zohriať. V lete by v nej naopak mal byť príjemný chládok a podávaný čaj by mal organizmus osviežiť a schladiť. Tieto čajové recepty vás v horúci letný deň osviežia ako chladný vánok.