Gokuchanin – Hanhakoucha Musashikaori

Gokuchanin – Hanhakoucha MusashikaoriJoshiaki Hiruma je medzi japonskými čajovými producentmi ojedinelý zjav. Popri perfekcionizme v – hlavne ručnom – spracovaní neúnavne experimentuje a snaží sa dať svojim čajom punc originality. A to sa mu darí nadmieru. Kto mal možnosť ochutnať niektoré z jeho čajov, asi už od neho neočakáva "tradičné japonské" chute. Gokuchanin totiž pri každom čaji ponúka nejaké prekvapenie.

 

Oriental Beauty

Oriental BeautyDong Fang Mei Ren (Oriental Beauty, Kráska z Orientu) a Bai Hao (Biely vlas) sú rôzne názvy pre tento silnejšie oxidovaný taiwanský oolong z oblasti Hsinchu. Pravý Oriental Beauty oolong je pestovaný organicky z kultivaru Chin Shin Da Ba. Čajové lístky sú počas rastu nahryznuté malým skákajúcim hmyzom Jacobiasca formosana Paoli. Tak dochádza k čiastočnej oxidácií už počas dozrievania lístkov.

 

Jedna miska a Lu Xue Ya

Jedna miska a Lu Xue YaNa prechádzke v lese stačí miska, trocha čaju a termoska s horúcou vodou. Tento raz to bol čaj Fu Jian Fu Ding Tai Mu Lu Xue Ya AAA 2012 – horský zelený čaj z provincie Fujian a plytká, otvorená "letná" miska od Jiřího Duchka.